MPK Łódź podejmuje pilne działania naprawcze dotyczące torowiska tramwajowego na ul. Rzgowskiej

W związku z niedawnymi mrozami, które uszkodziły torowisko tramwajowe na ulicy Rzgowskiej w Łodzi, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) podjęło decyzję o przystąpieniu do jego pilnej naprawy. W dniu 29 listopada, w środę, wyznaczony odcinek sieci tramwajowej zostanie tymczasowo wyłączony z eksploatacji w celu przeprowadzenia prac remontowych. Te, planowane jako pilne, zostaną wykonane w ciągu dwóch dni, po których ruch tramwajowy zostanie natychmiast przywrócony.

Aby niwelować utrudnienia dla pasażerów spowodowane brakiem możliwości korzystania z tramwajów kursujących przez ul. Rzgowską (dotyczy to linii o numerach: 52, 56, 62, 63, 70 i 75), MPK Łódź zaplanowało pewne zmiany. Trasa linii numer 57 będzie wydłużona do krańcówki Komorniki. Dodatkowo uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza T3. Jej trasa obejmie następujące lokalizacje: pl. Niepodległości – Rzgowska, Kurczaki, Sternfelda, św. Wojciecha, Rzgowska, Broniewskiego, rondo Insurekcji Kościuszkowskiej, Broniewskiego, Rzgowska – pl. Niepodległości.

Inne zmiany w komunikacji miejskiej dotyczą linii tramwajowych 3, 19 i 16. Linia numer 3 od przystanku Piotrkowska Centrum będzie kursować do Widzewa. Tramwaje linii 19 zamiast jeździć od pl. Niepodległości do ronda im. Lotników Lwowskich, będą tam zawracać. Natomiast linia numer 16 będzię kursować z Teofilowa do ronda im. Lotników Lwowskich, a stamtąd ulicą Pabianicką i Piotrkowską do przystanku Centrum.