MPK Łódź wzbogaca tabor o 10 tramwajów niskopodłogowych z Jeny. Pierwszy już gotowy do eksploatacji!

Firma komunikacyjna MPK Łódź zasiliła swoje szeregi kolejnymi niskopodłogowymi pojazdami. Tym razem dotyczy to zakupu 10 modeli GT6M-ZR pochodzących z niemieckiego miasta Jena. Po przeprowadzeniu odpowiednich prac modernizacyjnych, pojazdy te rozpoczną swoją służbę na łódzkich torowiskach. Już teraz możemy podziwiać pierwszy z nich, który jest całkowicie gotowy do wykonywania swoich obowiązków.

Nowo nabyty niskopodłogowy tramwaj z Jena jest już przygotowany do wyjazdu na łódzkie ulice. W trakcie procesu przygotowawczego, wnętrze pojazdu zostało odnowione, a także tramwaj został ozdobiony w sposób reprezentujący łódzkie barwy.

Tramwaje typu GT6M-ZR są znane ze swojej niskopodłogowości, co znacznie ułatwia korzystanie z nich osobom poruszającym się na wózkach czy też tym, które mają problemy ruchowe. Jak przystało na te modele, są to również wagony mogące poruszać się w obie strony – jest to niezwykle przydatne na trasach, gdzie nie ma tradycyjnej pętli lub tam, gdzie, z powodu remontów, zawracanie jest tymczasowo niemożliwe.

Łącznie MPK Łódź zakupiło 10 takich tramwajów z Jeny. Pierwsze dwa modele są już na miejscu w Łodzi – jeden z nich jest już gotowy i przystosowany do łódzkich standardów, a w najbliższych dniach rozpocznie transport pasażerów. Kolejne dwa pojazdy mają dotrzeć do Łodzi w styczniu, natomiast reszta, czyli sześć tramwajów, zostanie dostarczona do połowy 2024 roku.

To nie pierwszy raz, gdy flota MPK Łódź zyskuje na swoim składzie modele niskopodłogowe. Warto przypomnieć, że dostawa 30 nowoczesnych tramwajów Moderus Gamma jest właśnie na ukończeniu – te pojazdy również znacząco przyczynią się do wzmacniania łódzkiego taboru.