Mural z kocimi bohaterami zdobi ścianę fundacji Kocia Mama w Łodzi

Na jednej z łódzkich ścian pojawiło się nowe artystyczne graffiti – mural przedstawiający kocie postaci w scenerii godnej najlepszych bajek. Ten nietypowy obraz, utrzymany w kocim temacie, ozdabia teraz ścianę fundacji Kocia Mama.

Na tym barwnym muralu można zaobserwować różne postaci – od kociej princesski, przez błazna, aż po pirata. Te wszystkie koty o ludzkich cechach gromadzą się u podnóża drewnianego dworku, który jest uroczo umiejscowiony na Pryncypalnej. Twórcą tego monumentalnego dzieła jest Dominik Jach, pochodzący z Pabianic.

Artysta wyjaśnia swoje zamierzenia twórcze: „Chciałem stworzyć dworek przypominający podwórko fundacji i nadać kotom ludzkie cechy. Celem było stworzenie muralu z pozytywnym przesłaniem”. Właśnie takiej artystycznej dekoracji marzyła szefowa fundacji, pragnąca efektownie zagospodarować duży fragment ściany budynku.

Mieszkańcy i sąsiedzi fundacji są zadowoleni z nowego wyglądu ściany. Widok bajecznych kotów z okien wprowadza miłą atmosferę do ich codziennego życia. „Odbiór tego muralu jest bardzo pozytywny. Z tego, co wiem, jest to największy koci mural tego typu w Łodzi” – komentuje Anna Gabrysiak z Fundacji Kocia Mama.

Warto dodać, że ten nietuzinkowy mural został sfinansowany dzięki wsparciu sponsorów oraz prywatnych środków. Ma on na celu promować działalność fundacji, która każdego roku znajduje nowe domy dla niemal 400 wyleczonych i dobrze zaopiekowanych kotów, a dodatkowo przeprowadza ponad 300 operacji sterylizacji i kastracji. Fundacja cały czas poszukuje też wolontariuszy gotowych pomagać w karmieniu, głaskaniu i szukaniu nowych domów dla swoich podopiecznych.