Na jakim etapie są prace przy budowie dwóch wiaduktów kolejowych na trasie Koluszki-Łódź Fabryczna?

Od dłuższego czasu trwają prace przy dwóch wiaduktach kolejowych, które powstają na trasie kolejowej Koluszki-Łódź Fabryczna. Mowa o wiaduktach, które budowane są w Andrespolu oraz Gałkowie. Zarówno na jednej, jak i drugiej budowie są widoczne postępy – udało się zrealizować ponad połowę konstrukcyjnych prac.

Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych oraz samorządów

Obydwie inwestycje związane z budową wiaduktów kolejowych są realizowane dzięki PKP Polskim Liniom Kolejowym oraz samorządom, w których powstają wiadukty.

Jeśli chodzi o prace w Andrespolu, to zbudowana została już konstrukcja tunelu pod trzema z czterech planowanych torów. W tym samym czasie trwają prace przy przebudowie sieci elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych. Prowadzone są także prace, dzięki którym w przyszłości będzie można łatwo zrobić jezdnię. Warto dodać, że na czas trwania prac są tam wyznaczone objazdy dla samochodów, z kolei piesi mają przygotowane osobne przejście.

Z kolei w Gałkowie w pełni ukończona jest już główna konstrukcja obiektu pod wszystkimi z czterech torów. Prace prowadzone są obecnie przy drogach dojazdowych, gdzie kopany jest wykop, a także wzmacniane są ściany. Już niedługo budowane będą kolejne drogi serwisowe, aby można było dojechać m.in. z ulicy Dzieci Polskich do stacji kolejowej.

Obydwie inwestycje mają mieć swój finał już niedługo, bowiem w III kwartale 2023 roku.