Nowy park logistyczny MLP Group w Łodzi

MLP Group, mająca pod swoim zarządem wiele parków logistycznych w Polsce, Niemczech, Austrii i Rumunii, planuje zrealizować nową inwestycję w Łodzi. W ramach tego projektu powstanie hala magazynowa o łącznej powierzchni 30 tysięcy metrów kwadratowych. Część tej przestrzeni będzie mogła być wykorzystana do lekkiej produkcji.

W ostatnich tygodniach na łamach „Rynku Infrastruktury” informowaliśmy o rozpoczęciu budowy nowego parku MLP Group w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie docelowo ma powstać blisko 57 tysięcy metrów kwadratowych magazynu. Teraz firma ogłosiła realizację kolejnego projektu, tym razem w Łodzi. To drugi obiekt tego typu w aglomeracji łódzkiej. Nowe miejsce przeznaczone będzie zarówno na potrzeby logistyki miejskiej, jak i nowej produkcji.

W komunikacie prasowym MLP Group czytamy, że inwestycja jest realizowana bez wcześniejszych umów z przyszłymi najemcami. To sugeruje, że kierownictwo firmy widzi duży potencjał na rynku i jest pewne sukcesu nowego projektu. – MLP Business Park Łódź to kolejny z naszych projektów typu City Logistics. Dostrzegamy duże zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie w aglomeracjach miejskich, przeznaczone do obsługi logistyki miejskiej, e-commerce oraz lekkiej produkcji – mówi Agnieszka Góźdź, członek zarządu MLP Group odpowiedzialna za rozwój firmy.

MLP Group podkreśla wagę ekologicznego podejścia do inwestycji. Nowy park logistyczny będzie projektowany z myślą o minimalizacji wpływu na środowisko i planuje uzyskanie certyfikatu BREEAM New Construction na poziomie Excellent. W ramach tego starania, park zostanie wyposażony w panele fotowoltaiczne i system ładowania pojazdów elektrycznych. Aż 30% z 7,6-hektarowego terenu inwestycji zajmie teren zielony i zbiornik retencyjny. Przy obiekcie powstanie również parking dla 550 rowerów. Lokalizacja parku zapewnia dostęp do komunikacji miejskiej, odległość 10 kilometrów od centrum miasta oraz tylko 4 kilometry od węzła Łódź Wschód na autostradzie A1. Wykonawcą nowego centrum magazynowego będzie spółka BIn – Biuro Inżynierskie.