Ogromne kolejki przed punktem składania wniosków o dodatek osłonowy

Cała Polska żyje rosnącymi cenami w sklepach oraz nie hamującą inflacją. Ogromne podwyżki czekają obywateli także podczas opłacania rachunków za prąd, gaz i wodę. Rządzący postanowili jednak umożliwić składanie wniosków o podatek osłonowy. Nikt jednak nie spodziewał się, że aż tak duża liczba osób postanowi złożyć wniosek stacjonarnie, a nie online.

Składanie wniosków o dodatek osłonowy

Dodatek osłonowy ma rekompensować obywatelom podwyżki, które od początku roku weszły w życie. Ogromne podwyżki za prąd, gaz i wodę zaskoczyły nie tylko przedsiębiorców, ale również i osoby prywatne. W związku z tym rządzący postanowili nieco zmniejszyć podwyżki niektórym osobom za sprawą dodatku osłonowego. Wnioski o dodatek osłonowy można składać zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. Rządzący uważali, że większość osób zdecyduje się na składanie wniosków online. Tak się jednak nie stało, a spora część osób postanowiła osobiście stawić się w punkcie i tam złożyć wniosek.

Kolejki przed łódzkim punktem składania wniosków o dodatek osłonowy

Osoby starsze, osoby bez internetu, jak i osoby nie do końca rozumiejące podstawę co do składania wniosków o dodatek osłonowy postanowiły osobiście złożyć wniosek w punkcie. W Łodzi taka możliwość samodzielnego złożenia wniosku jest jedynie w Centrum Socjalnych Świadczeń, które znajduje się przy ulicy Urzędniczej 45. Nikt jednak nie spodziewał się, że po przyjściu pod wskazany adres spotka ich kilkugodzinna kolejka.

Udogodnienia dla obywateli w ramach tarczy antyinflacyjnej to na pewno spory przywilej dla osób o najniższych dochodach. Rządzący więc nie powinni dziwić się, że zainteresowanie proponowanym dodatkiem jest aż tak duże. Niestety, ale w Łodzi, a więc mieście, w którym mieszka blisko siedemset tysięcy osób, jeden punkt obsługi petentów to na pewno za mało, aby proces składania wniosków w punkcie przebiegał płynnie. Miejmy nadzieję, że w kolejnych dniach władze Łodzi zorganizują drugi punkt lub też w inny sposób zażegnają problem ogromnych kolejek przed Centrum Socjalnych Świadczeń.