Zapowiada się rekordowy pod względem wolontariuszy finał WOŚP w Łodzi

Lada moment, bowiem 30 stycznia 2022 roku odbędzie się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku finałowa akcja WOŚP została zorganizowana na rzecz dziecięcej okulistyce. Oficjalne hasło tegorocznego finału to „Przejrzyj na oczy”.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Łodzi

Jak co roku, tak samo i w tym roku, Łódź przyłącza się do kolejnej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna edycja w Łodzi i całym regionie jest na tyle wyjątkowa, ponieważ do akcji zgłosiła rekordowa liczba wolontariuszy. Jedynie na terenie Łodzi powstanie 14 sztabów wolontariuszy, a łącznie ze Strażą Miejską wszystkich osób grających dla WOŚP będzie aż 200.

Szczerze życzymy wszystkim organizatorom w poszczególnych miastach, aby zainteresowanie akcją w całej Polsce było równie wysokie, co w tym roku w Łodzi. A przypomnijmy, że akcja Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest promowana w całej Polsce, podobnie jak chociażby w Mińsku Mazowieckim, gdzie również odbędzie się finał WOŚP.

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Podczas tegorocznych obchodów w Łodzi odbędzie się wyjątkowa przejażdżka Sztabu WOŚP Łódź Wielka Szarża, która wystartuje z pasażu Schillera. Przemarsz, który będzie ciągnął się aż do placu Wolności będzie na ciekawy chociażby z powodu uczestniczenia w nim aż 80-ciu koni, jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, a także licznych grup rekonstrukcyjnych, które już zapowiedziały swój udział.

Atrakcji podczas tegorocznego finału WOŚP nie zabraknie również w Manufakturze. Tam odbędzie się widowiskowy i zarazem niecodzienny taniec, w którym udział wezmą koparki. Małą zagadką na ten moment pozostają atrakcje, które będzie można licytować podczas finału. Miasto Łódź jednak zaznacza, że w tym roku licytujący będą mieli okazję licytować naprawdę interesujące okazy, w co nie wątpimy. W najbliższych dniach powinniśmy otrzymać więcej informacji w temacie 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łodzi i okolicach.