Osiem nowych przegubowych autobusów elektrycznych producenta Solaris zasili MPK

Kolejne nowe autobusy elektryczne pojawią się na ulicach Łodzi. Nowe elektryki zostaną dostarczone przez firmę Solaris z Bolechowa. Dzięki temu po raz kolejny powiększony zostanie tabor łódzkiego MPK. Jak udało się dowiedzieć, miasto podpisało już umowę na dostarczenie elektryków.

Nowe autobusy elektryczne zasilą MPK

MPK w Łodzi już w połowie 2023 roku będzie mogła korzystać z kolejnych nowych autobusów elektrycznych. Dokładnie mowa o pojazdach Urbino 18. To właśnie te autobusy przegubowe zasilą łódzką MPK. Warto dodać, że są to pojazd długości 18 metrów. Co więcej, będą one w stanie pomieścić aż stu dziesięciu pasażerów. Nowoczesne pojazdy będą dodatkowo wyposażone w klimatyzacje.

Pojazdy Urbino 18 w ilości ośmiu sztuk mają pojawić się w Łodzi w połowie 2023 roku. Ich zakup łącznie kosztował około 32 miliony złotych. Warto dodać, że pojazdy będą zasilane nowoczesnymi bateriami. Mowa tutaj o bateriach High Energy, które będą ładowane przez pantograf opuszczany z ładowarki do specjalnych szyn, które znajdują się na dachu, ale i przez wtyczkę plug-in, która znajduje się na przedniej masce pojazdu.