Podróbki znanych marek na sprzedaż w sieci – dwóch mężczyzn z Łodzi stanie przed sądem

Niedawno łódzka policja złożyła zarzuty dwóm osobom, konkretnie 50-letniemu i 27-letniemu mężczyźnie, którzy próbowali sprzedawać podróbki luksusowych marek modowych przez internet. Ich działalność była skierowana na utrzymanie stałego źródła dochodu, a teraz mogą za to otrzymać karę do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Łodzi regularnie śledzą różne serwisy internetowe. Dzięki ich ciężkiej pracy i dokładnej analizie zgromadzonych dowodów, udało im się zidentyfikować tę dwójkę mężczyzn, którzy próbowali zarabiać na sprzedaży podróbek drogich marek przez internet.

Siódmy listopada 2023 roku, nieco przed godziną 16:00, funkcjonariusze przystąpili do działania. Zatrzymali obydwu podejrzanych przy punkcie nadania przesyłek na ulicy Pabianickiej w Łodzi, kiedy próbowali wysłać paczki zawierające podrobione towary. Podczas późniejszych przeszukań ich domów, policja znalazła duże ilości podrabianej odzieży, akcesoriów i perfum. Wartość wszystkich zabezpieczonych dóbr przekroczyła 300 tysięcy złotych.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty handlu fałszywymi towarami o wysokiej wartości. Jeżeli zostaną uznani za winnych, mogą spędzić nawet do pięciu lat w więzieniu.