Operacja łódzkiej policji przeciw handlarzom narkotyków zakończona sukcesem

W ramach działań wydziału specjalnego, stworzonego do zwalczania przestępczości narkotykowej, policjanci z Komendy Miejskiej w Łodzi zdołali schwytać dwóch mężczyzn w wieku 30 i 31 lat, a także ich towarzyszkę, również w wieku 31 lat. Zatrzymani są podejrzewani o uczestnictwo w handlu dużymi ilościami substancji psychotropowych, a mianowicie amfetaminy i mefedronu, których całkowita masa wynosiła niemal 17 kilogramów. Wszystkim postawiono zarzuty, a decyzja sądu nałożyła na nich tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Policjanci z łódzkiego wydziału antynarkotykowego 7 listopada 2023 roku podjęli śledztwo dotyczące dystrybucji środków odurzających i substancji psychotropowych. Ich droga prowadziła ich na ulicę Paderewskiego, gdzie miały mieć miejsce podejrzane transakcje. Około godziny 14:00 zauważyli młodego mężczyznę opuszczającego monitorowany przez nich budynek. Natychmiast skontrolowali jego tożsamość i okazało się, że był to poszukiwany 31-letni mieszkaniec Łodzi. W mieszkaniu pozostała jego 31-letnia konkubina, która również figurowała na liście osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli prawie 400 gramów gotowych do sprzedaży pakietów zawierających różne rodzaje narkotyków.

Dzień później, po godzinie 19:00, policjanci ponownie udali się na akcję i zatrzymali kolejnego uczestnika podejrzanego procederu. 30-latek został zaskoczony przez stróżów prawa przy swoim samochodzie.

Przypuszcza się, że handel dużymi ilościami substancji psychotropowych o masie blisko 17 kilogramów odbywał się na terenie Łodzi już od końca listopada 2021 roku aż do dnia zatrzymania głównych podejrzanych.

Po zgromadzeniu dowodów przez śledczych z VII komisariatu łódzkiej policji, zarzuty w prokuraturze usłyszało trio podejrzanych o obrót substancjami psychotropowymi w celu osiągnięcia korzyści finansowych. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź-Górna orzekł o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn i kobiety na okres trzech najbliższych miesięcy.

Kolejny etap sprawy zostanie rozstrzygnięty przez sąd. W przypadku potwierdzenia zarzutów, podejrzanym grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.