Poranna kolizja na ulicy Zgierskiej w Łodzi spowodowała utrudnienia w ruchu tramwajowym

Poranek 16 kwietnia przyniósł mieszkańcom łódzkiego Bałut komunikacyjny kłopot. W wyniku nieuwagi kierowcy, samochód zjechał na tory tramwajowe, co skutkowało koniecznością wprowadzenia objazdów dla tramwajów z trzech linii.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce na odcinku ulicy Zgierskiej przy ul. Świtezianki. Pojazd, który nieoczekiwanie znalazł się na torach, blokuje przejazd w obu kierunkach. Dodatkowo, wdrożona została specjalna komunikacja zastępcza.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, tramwaje z linii 11 oraz 19 są kierowane inną trasą. Objazd rozpoczyna się od węzła Zachodnia-Limanowskiego i kończy na pętli Żabieniec. Podobnie jest w przypadku tramwajów z linii 45, które omijają fragment Zgierskiej od węzła Limanowskiego aż do pętli Żabieniec.

Dla pasażerów, którzy muszą pokonać trasę między węzłem Zachodnia-Limanowskiego a pętlą Pl. Kilińskiego w Zgierzu, uruchomiono dodatkowe autobusy.

Normalny ruch tramwajów na ulicy Zgierskiej zostanie przywrócony dopiero po uzyskaniu zgody od odpowiednich służb miejskich.