Poranne trudności dla kierowców w Łodzi: serię kolizji i opóźnienia w ruchu poszerza nowa sygnalizacja świetlna

Mieszkańcy Łodzi musieli zmierzyć się z porannymi utrudnieniami w ruchu drogowym 25 kwietnia. Przed siódmą rano na skrzyżowaniu Tuszyńskiej i Paderewskiego doszło do kolizji, która spowodowała zablokowanie przepływu ruchu. Dwa samochody zderzyły się ze sobą, a jeden z nich pozostał na środku skrzyżowania, co jeszcze bardziej komplikowało sytuację. Kolejne problemy pojawiły się nieco później na Starorudzkiej, gdzie miała miejsce kolejna kolizja. Widzew również nie był wolny od problemów – na ulicy Niciarnianej formowały się korki.

Około godziny 6.50 tego samego dnia, na ważnym łódzkim skrzyżowaniu – Tuszyńskiej i Paderewskiego – miała miejsce kolizja drogowa. Dwa pojazdy zderzyły się ze sobą, sprawiając, że jeden z nich utknął na środku skrzyżowania, tworząc korki. Z tego powodu Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) zmuszone było do zatrzymania linii tramwajowych 15 i 19 kursujących w kierunku ulicy Karpackiej. Przywrócenie normalnego ruchu nastąpiło około godziny siódmej.

Utrudnienia w ruchu pojawiały się również na Widzewie, szczególnie na ulicy Niciarnianej pod adresem Przybyszewskiego, gdzie uruchomiono dodatkową sygnalizację świetlną. Najprawdopodobniej wynika to z prac drogowych i spowodowało, że ruch na tej ulicy odbywał się wahadłowo. To z kolei prowadziło do formowania się kolejnych korków, czyniąc przejazd tamtędy trudnym i czasochłonnym. Zalecano poszukiwanie alternatywnych dróg.

Przed ósmą rano doszło do kolejnej kolizji na Starorudzkiej przy Przewodniej, której celem był kierunek do ul. Demokratycznej. Ze względu na ten incydent MPK musiało zatrzymać autobusy linii 62 i 75A. W rezultacie autobusy zostały skierowane objazdem przez Pabianicką, Gombrowicza, Mierzyńskiego i dalej do Demokratycznej, co spowodowało znaczne opóźnienia.