Poszukiwanie sprawców chuligańskich działań w Łódzkim osiedlu Retkinia

Policja z Łodzi angażuje się w poszukiwania osób odpowiedzialnych za akt wandalizmu, który miał miejsce na łódzkim osiedlu Retkinia. Wandale zniszczyli szyby w ponad 30 zaparkowanych pojazdach.

Zawiadomienie o dwóch osobach, które niszczyły auta na parkingu przy ulicy Kusocińskiego, zostało zgłoszone policji w nocy z niedzieli na poniedziałek, około godziny pierwszej. Kiedy służby dotarły na miejsce incydentu, sprawcy zdążyli uciec – poinformował sierżant sztabowy Maksymilian Jasiak z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Zidentyfikowano 13 pojazdów z wybitymi szybami. Wandalizm obejmował uszkodzenia przednich, tylnych i bocznych szyb w samochodach, a do tego użyto instrumentu, który do tej pory nie został odnaleziony – dodał.

W kolejnym etapie rezydenci okolicy zaczęli zgłaszać się do III Komisariatu na Retkini, informując o dodatkowych uszkodzeniach pojazdów. Liczba samochodów ze stłuczonymi szybami wzrosła do ponad 30 we wtorek rano. Nie jest jednak pewne, czy lista poszkodowanych nie jest jeszcze dłuższa.

Policja intensywnie pracuje nad identyfikacją sprawców tych czynów. Zebrane są zeznania świadków, a także analizowane materiały z monitoringu. Najbardziej prawdopodobnymi sprawcami są dwaj mężczyźni, którzy podczas popełniania przestępstwa byli zamaskowani i ubrani na ciemno. Sierżant Jasiak apeluje do wszystkich osób, które mogą posiadać informacje praktyczne do identyfikacji tych wandali, aby nawiązały kontakt z policją.