Poszukiwanie zaginionej starszej kobiety zakończone powodzeniem dzięki efektywnej pracy łódzkiej policji

Starsza dama, która straciła drogę powrotną do domu, została szczęśliwie odnaleziona przez funkcjonariuszy Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, w tym rejonowej policjantki oraz Ogniwa do Spraw Nieletnich i Patologii. Kobieta cierpiąca na zaniki pamięci oddaliła się od domu, podróżując komunikacją miejską. Została zgłoszona jako osoba zaginiona przez zaniepokojonego męża, który opisał jej sytuację jako wyjątkowo niepokojącą ze względu na niskie temperatury i silny wiatr. Szczęśliwie, dzięki szybkiej reakcji i zaangażowaniu funkcjonariuszy, kobieta została odnaleziona na łódzkim Teofilowie, gdzie szła w stronę leśnych terenów.

Zagrożenie związane z zaginięciem 74-letniej kobiety stało się naglące dla miejscowych służb policyjnych 4 grudnia 2023 roku. Mąż zaginionej zgłosił troskę o swoją żonę do III Komisariatu Policji w Łodzi, wyrażając obawę, że może ona mieć problem z powrotem do domu. Kobieta była ostatnio widziana na Retkini, w pobliżu skrzyżowania ulic Wyszyńskiego i Armii Krajowej. Policja szybko rozpoczęła akcję poszukiwawczą, przekazując szczegółowy rysopis seniorki wszystkim patrolom w mieście.

W poszukiwaniach uczestniczył zespół złożony z dzielnicowej aspirant Zuzanny Jaworskiej oraz sierżantów sztabowych Dominiki Nieściur i Patryka Grabowskiego, którzy na co dzień zajmują się sprawami nieletnich. Najważniejszym punktem ich działań było obszarne przeszukanie okolic, w których zaginiona kobieta była ostatnio widziana. Dodatkowo, policjanci skrupulatnie sprawdzali każdy potencjalny trop, a informacje, które zdobyli pytając przechodniów o zaginioną, pomogły im dotrzeć do lokacji, gdzie mogła ona być widziana.

Podążając za kolejnymi wskazówkami, funkcjonariusze dotarli do rejonu ulic Aleksandrowskiej i Spadkowej. Tam, około godziny 17:30, zauważyli idącą w stronę lasu kobietę. Seniorka była mocno wyziębiona i wyraźnie zdezorientowana. Policjanci natychmiast podjęli działania, aby zapewnić jej bezpieczeństwo, ogrzewając ją w radiowozie, a następnie odprowadzając do Komisariatu, gdzie już czekał na nią jej mąż.

Wszelkie osoby, które swoimi spostrzeżeniami przyczyniły się do odnalezienia zaginionej, zasługują na gorące podziękowania. Tym samym, policja apeluje o empatię i czujność, zwłaszcza w której starsi ludzie są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo związane z niskimi temperaturami. Czasami to tylko mały gest z naszej strony, troska o drugiego człowieka, może uratować komuś życie lub zdrowie.