Potężne opady deszczu paraliżują Łódź

W odpowiedzi na informacje meteorologiczne od IMGW, intensywne opady deszczu przeszły przez Łódź w nocy z soboty na niedzielę oraz w całej niedzielę, 22 października, i miały utrzymać się aż do poniedziałkowego poranka. Pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji (ZWIK) byli zmuszeni do ciągłego usuwania wody z rozlewisk powstałych na terenie miasta.

Po ulewnych deszczach ZWiK otrzymał zgłoszenia dotyczące kilkudziesięciu ulic zalanych wodą. Kierowcy napotykali problemy podczas jazdy na wielu arteriach komunikacyjnych, takich jak: ulica Żeligowskiego przy Struga, Wólczańska przy Pięknej, aleja Jana Pawła II przy Obywatelskiej, Marysińska przy końcówce linii MPK Łódź, Kilińskiego przy Siedleckiej, Tymienieckiego przy Wilczej, al. Piłsudskiego przy Wodnej, al. Rydza-Śmigłego w okolicy parku Podolskiego i stawu na rzece Jasień. Dodatkowo utrudnienia wystąpiły także na ulicach: Wyższej, Obywatelskiej, Leszczyńskiej, Umińskiego, Lubelskiej, Krakowskiej, Łazowskiego, Lokatorskiej w pobliżu Tuszyńskiej, Słowackiego, Służbowej, Smetany i Łaznowskiego.

Pracownicy ZWIK musieli również zająć się usuwaniem liści, które zostały naniesione na kraty wpustów ulicznych przez spływającą deszczówkę.