Powaga sytuacji na autostradzie A1 pomiędzy Łodzią a Tuszynem: Wypadek z trzema rannymi prowadzi do znacznych utrudnień w ruchu

W poniedziałkowe poranne godziny 15 kwietnia, dokładnie o 6.30, doszło do poważnego zdarzenia na autostradzie A1. Miejsce wypadku znajdowało się pomiędzy węzłami Łódź Południe a Tuszyn, gdzie obiekt drogowy prowadzi w kierunku Gdańska. Zderzenie miało miejsce między samochodem osobowym a ciężarówką, co spowodowało nie tylko uszczerbek na ciele ofiar, ale także znaczne komplikacje dla zwykłych użytkowników drogi.

Trzy osoby zostały ranne w wyniku tego kolizji. To informacje przekazane przez służby ratunkowe na miejscu zdarzenia. Sytuacja ta wpłynęła również znacznie na płynność ruchu na tej części autostrady – zarówno pas wolny, jak i awaryjny zostały zajęte. Pozwoliło to kierowcom na korzystanie jedynie z pasa szybkiego, co niewątpliwie wpłynęło na ograniczenia w przemieszczaniu się.

Pogotowie ratunkowe, straż pożarna oraz policja pracowały na miejscu wypadku, aby zarówno udzielić pomocy rannym, jak i przywrócić normalny przepływ ruchu. Jednakże, ze względu na skomplikowanie sytuacji, utrudnienia w przejazdach mogą potrwać jeszcze około 2,5 godziny.