Łódź Zarzew: Nowa stacja kolejowa w Łodzi bliska ukończenia

W Łodzi, pod wiaduktem na ulicy Przybyszewskiego, intensywnie trwają prace nad budową nowego przystanku kolejowego – Łódź Zarzew. Ta inwestycja budzi spore oczekiwania wśród mieszkańców dzielnicy Widzew, którzy niebawem będą mieli możliwość łatwego przesiadania się z tramwajów czy autobusów miejskich do pociągów. Otwarcie przystanku planowane jest przed nadejściem jesieni.

Nowo powstający przystanek kolejowy Łódź Zarzew ma stać się drugim obiektem tego typu na trasie między dworcami Łódź Widzew i Łódź Chojny. Obecnie, pociągi osobowe zatrzymują się jedynie na przystanku Łódź Dąbrowa, znajdującym się pod wiaduktem na ulicy Dąbrowskiego. Budowa dodatkowego przystanku ma zdecydowanie usprawnić korzystanie z pociągów, zwłaszcza tych realizujących linie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Jak informuje Rafał Wilgusiak z PKP PLK, na przystanku Łódź Zarzew trwają już prace nad betonowaniem fundamentów pierwszego spośród dwóch planowanych peronów. Niestety, z powodu bliskiej lokalizacji torów, mogą występować utrudnienia dla pasażerów. Jak tłumaczy Wilgusiak, od 10 marca br. na odcinku między Łódź Widzew a Łódź Chojny, pociągi poruszają się tylko po jednym torze.

Nowy przystanek w Łodzi ma dawać mieszkańcom dużą swobodę jeśli chodzi o przesiadki – tramwaje i autobusy będą łatwo dostępne dla pasażerów pociągów. Polskie Linie Kolejowe zapewniają, że Łódź Zarzew zostanie zintegrowany z modernizowanymi przez miasto wiaduktami drogowo-tramwajowymi na ulicy Przybyszewskiego, co pozwoli na stworzenie węzła przesiadkowego. Dwa perony będą zapewniały komfortowe połączenie komunikacji miejskiej z koleją. Projekt przewiduje również możliwość korzystania ze stacji przez rowerzystów – na peronach znajdą się nie tylko wiaty i ławki, ale także stojaki dla rowerów. Całość inwestycji ma zostać zakończona do trzeciego kwartału bieżącego roku.