Powstaje nowa inwestycja mieszkaniowa Moderna Helenów – ponad 200 mieszkań na ulicy Smugowej

Inwestycyjna firma ATAL udostępniła pierwsze dane dotyczące swojej najnowszej realizacji. Chodzi o kompleks mieszkalny pod nazwą Moderna Helenów, który zostanie wybudowany na ulicy Smugowej. To miejsce do niedawna zajmował rozebrany budynek Instytutu Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego. W jego miejscu pojawi się siedmiopiętrowy apartamentowiec, którego architektoniczny kształt nawiązuje do litery C i przypomina skrócony prostokąt podzielony na trzy sekcje. Celem takiego projektu jest stworzenie częściowo otwartego dziedzińca, który ma zapewnić mieszkańcom poczucie spokoju i odseparowania od zgiełku miasta.

Moderna Helenów to oferta obejmująca łącznie 234 mieszkań o różnej powierzchni. Znajdą się tu zarówno kawalerki jak i przestronne apartamenty z wieloma sypialniami. Wysokiej klasy wykończenia wnętrz oraz funkcjonalność rozkładów pomieszczeń to główne atuty tych lokali.

Projekt przewiduje także stworzenie podziemnej części budynku, gdzie znajdzie się dwupoziomowy parking. Przewidziano tu aż 206 miejsc do zaparkowania samochodów. W podziemiach powstaną również pomieszczenia techniczne oraz komórki lokatorskie.

Propozycja ATAL to jedna z trzech planowanych inwestycji w tym rejonie ulicy Smugowej. W najbliższym sąsiedztwie powstaje osiedle Blask, składające się z trzech apartamentowców (inwestycja Trei Real Estate). Kolejny projekt, realizowany na podstawie tzw. „lex developer”, zakłada budowę trzech dodatkowych bloków mieszkalnych. Będą one zlokalizowane na działce przy ulicy Wojska Polskiego, prostopadle do ulicy Smugowej. Planowany jest tam metraż umożliwiający stworzenie od 100 do 160 nowych mieszkań.