Nadchodzi nowość na mapie handlowej Łodzi – otwarcie już niebawem!

Na terenach Bałut, jednej z łódzkich dzielnic, trwa budowa centrum handlowo-usługowego. Obiekt, który ma stanąć w sąsiedztwie sklepu Lidl przy ulicy Liściastej, przeznaczony będzie głównie pod biura oraz punkty usługowe.

Bieżące prace budowlane dotyczą pasażu biurowo-usługowego zlokalizowanego przy ulicy Liściastej w Łodzi. W miejscu tym, tuż obok marketu Lidl, powstaje nowa galeria. Inwestor projektu wyjaśnił, że powierzchnia tej galerii zostanie podzielona na biura, punkty usługowe oraz sklepy.

Wiadomo już, że pierwsze miejsca w galerii zostały wynajęte, jednak identyfikacja najemców na razie pozostaje tajemnicą. Przedstawicielka inwestora potwierdziła, że profil działalności najemców skupia się na usługach oraz na umożliwieniu klientom przyjemnego spędzania wolnego czasu.

Mieszkańcy ulicy Liściastej z entuzjazmem odnoszą się do powstającej inwestycji. Jak relacjonuje jedna z mieszkanek – jeszcze jakiś czas temu do dyspozycji mieli tylko jeden duży sklep. Teraz oferta urozmaicona jest o Biedronkę, Lidla, a niedługo pojawi się również nowa galeria. Wszystko to w jednym miejscu, co stanowi doskonałe rozwiązanie zważywszy na fakt, że w okolicy nieustannie powstają nowe bloki mieszkaniowe i liczba mieszkańców rośnie.

Z drugiej strony, rozwijające się inwestycje stanowią zagrożenie dla mniejszych sklepów osiedlowych. Tego typu punkty handlowe notują coraz mniejsze obroty. Przykładowo sklep Żabka, który został otwarty kilkanaście miesięcy temu, musiał już dwukrotnie zakończyć działalność.

Planowane oddanie do użytku nowej galerii przy ulicy Liściastej zaplanowane jest na przyszły rok.