Problem z toaletami dla niepełnosprawnych na odrestaurowanym dworcu Łódź Fabryczna

Modernizacja dworca Łódź Fabryczna to projekt, który pochłonął aż 1,76 miliardów złotych. Mimo tak ogromnych pieniędzy przeznaczonych na realizację tej inwestycji, wśród pasażerów i mieszkańców zaczynają pojawiać się głosy niezadowolenia. O co dokładnie chodzi? O niedziałające toalety dla niepełnosprawnych w weekendy po godzinie 15:00. Dlaczego toalety dla niepełnosprawnych w tym czasie są niedostępne?

Brak możliwości skorzystania z toalet dla niepełnosprawnych

Okazuje się, że problem z toaletami dla niepełnosprawnych po godzinie 15:00 w weekendy powstał z powodu braku pracownika, który byłby w stanie otworzyć bramkę dla osób, które borykają się z niepełnosprawnością. Z tego powodu niepełnosprawny nie jest w stanie skorzystać z toalety na dworcu. A jak wiadomo, ostatnimi czasy urząd miejski miasta Łódź szczycił się, że ten dworzec jest jednym z największych i najnowocześniejszych dworców kolejowych na terenie całej Europy. Jak się jednak okazuje, ma on jednak niedoskonałości, które wpływają na komfort podróżujących.

Bramka dla niepełnosprawnych na kluczyk w WC na dworcu Łódź Fabryczna

Oczywiście opłata za otworzenie bramki i możliwość skorzystania z WC pobierana jest automatycznie. I jeden z pasażerów, który zgłosił ten problem zaznacza, że o ile bramki dla osób sprawnych otwierają się normalnie, o tyle dla osób niepełnosprawnych bramkę musi otworzyć pracownik, który posiada odpowiedni kluczyk. A takiego kluczyka nie ma nikt inny, chociażby ochrona obiektu. Z tego względu jeden z pasażerów nie mógł skorzystać z toalety na dworcu Łódź Fabryczna w jeden z ostatnich weekendów. Podobno w tygodniu problem występuje również, jednak wtedy po godzinie 17:00, kiedy to pracownik obsługujący bramki również kończy swoją pracę danego dnia.