W łódzkim Orientarium pojawi się trzeci słoń, który dołączy do swojej rodziny

Łódzkie Zoo niedługo będzie cieszyć się z nowego lokatora. Mowa o kolejnym słoniu, który pojawi się na terenie łódzkiego Orientarium. Do ogrodu zoologicznego w Łodzi przybędzie słoń o imieniu Kyan. Co ciekawe, w łódzkim Orientarium znajduje się już także inny słoń z tej samej rodziny, a mianowicie jego ojciec o imieniu Alexander. Tak więc już niebawem ojciec z synem będą mogli zobaczyć się i wspólnie zamieszkać.

Pierwsze spotkanie słoni w łódzkim Zoo

Do tej pory Kyan z Alexandrem nie mieli okazji się zobaczyć. W momencie, gdy narodził się Kyan, do Alexander znajdował się w Zoo znajdującym się w Munster. Po pewnym czasie Alexander trafił jednak do Łodzi, a teraz to właśnie Kyan trafi z ogrodu zoologicznego z Węgier również do Łodzi. Warto dodać, że sam słoń o imieniu Kyan narodził się w Dieren Park Amesfoort.

Trzeci słoń w łódzkim ogrodzie zoologicznym

Kyan będzie na ten moment trzecim słoniem, który znajdzie się w ogrodzie zoologicznym w Łodzi. Z tego powodu pracownicy łódzkiego Orientarium będą musieli przeprowadzić przebudowę wybiegu dla słoni. W związku z tym cały wybieg dla słoni zostanie oczywiście przebudowany oraz urządzony na nowo. Dzięki temu każde zwierzę będzie miało swój kąt i oczywiście wszystkim będzie żyło się wygodnie. Na ten moment mówi się, że prace nad przebudową wybiegu i stworzeniem nowego wybiegu dla słoni mogą zakończyć się jeszcze w sierpniu. Jeśli tak się stanie, to na przełomie sierpnia-września powinien pojawić się słoń Kyan. Warto dodać, że plany łódzkiego ogrodu zoologicznego są znacznie większe. W związku z tym na terenie ZOO w Łodzi ma znaleźć się aż 10 słoni. Takie stado słoni indyjskich będzie jednym z większych stad.