Projektant mody Tomasz Armada otworzy pracownię artystyczną na Księżym Młynie

Znany projektant mody, Tomasz Armada jest jednym z 11 wybranych artystów, którzy będą mieli przyjemność otworzyć swoje pracownie w wynajętych przez miasto lokalach. Jest to efekt rozstrzygnięcia konkursu na wynajem przestrzeni dla twórców, który odbył się w Łodzi.

W ramach konkursu do dyspozycji artystów oddano jedenaście unikalnych miejsc, umiejscowionych głównie na malowniczym Księżym Młynie oraz przy historycznych ulicach Sienkiewicza i Tuwima. Wszystkie te lokale, położone w budynkach odnowionych po gruntownych remontach, stają się nowymi przestrzeniami dla twórczego rozwoju.

Na obszarze Księżego Młyna swoje twórcze przestrzenie znajdą zarówno Mariusz Wilczyński jak i wspomniany wcześniej Tomasz Armada. Ich pracownie, skupiające się na twórczości wizualnej i projektowaniu mody, będą zlokalizowane nieopodal siebie, dzieląc zaledwie parę numerów. Na terenie Księżego Młyna planowane jest również uruchomienie pracowni specjalizującej się w rękodziele.

Interesującym miejscem dla artystów stanie się równie kamienica położona przy ul. Sienkiewicza 79, usytuowana tuż obok znanej OFF Piotrkowska. W tym miejscu twórcy mieli możliwość wyboru spośród kilku dostępnych przestrzeni pracowniczych.