Prokuratura Krajowa oskarża 24 osoby o handel narkotykami w areszcie śledczym. Wśród nich funkcjonariusze służby więziennej.

Prokuratura Krajowa wystosowała do Sądu Okręgowego w Płocku akt oskarżenia przeciwko 24 osobom. Śledztwo dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej podejrzewanej o handel narkotykami na terenie Aresztu Śledczego. Co alarmujące, wśród oskarżonych znajdują się również funkcjonariusze służby więziennej.

Śledztwo prowadzi Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Oskarżonym zarzuca się łącznie 56 czynów przestępczych.

Rola funkcjonariuszy służby więziennej stała się tematem doniesienia Biura Prasowego Prokuratury Krajowej. Wynika z niego, że oskarżeni są m.in. o kierowanie oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, produkcję oraz dystrybucję amfetaminy i marihuany. Inne zarzuty obejmują pranie brudnych pieniędzy, posiadanie nielegalnej broni palnej oraz wręczanie łapówek funkcjonariuszom służby więziennej.

Prokuratura postawiła funkcjonariuszom zarzuty dotyczące udziału w grupie przestępczej, przyjmowania korzyści majątkowych oraz handlu narkotykami w areszcie śledczym.

Za czyny, o które oskarżeni są podejrzewani, grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Ze względu na powagę zarzutów i ryzyko utrudniania śledztwa, stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – informuje prokuratura.

Kierownikiem grupy przestępczej miał być Przemysław J. Według śledczych, produkował on na dużą skalę siarczan amfetaminy i zajmował się jego dystrybucją, a także sprzedażą suszu konopi innych niż włókniste i innych substancji psychoaktywnych, w tym mefedronu.