Przygotowania do nowego sezonu "Komisarza Alexa" w pełni

Działania na planie serialu „Komisarz Alex”, który mieści się w Łodzi, zażywają najwyższych obrotów. Aktualnie trwa proces przygotowań do realizacji 20 sezonu tej popularnej produkcji telewizyjnej. Na łódzkim terenie zdjęciowym można spotkać nie tylko tych aktorów, którzy odgrywają główne role w serialu, ale również aktorów gościnnych, którzy pojawiają się w 11 odcinku nadchodzącej edycji. Przybyli do tego miejsca Aldona Orman i Bartosz Waga, znani z ich udziału w serialu „Klan”.

„Komisarz Alex” to jedna z tych produkcji telewizyjnych, które cieszą się ogromną popularnością. Co najmniej milion widzów z całego kraju z zapartym tchem śledzi wydarzenia z życia czworonożnego detektywa. Nowe odcinki 20 sezonu powstają na ulicach miasta Łodzi oraz innych miejscach na terenie tego miasta (a także w pobliskich miejscowościach). Właśnie tutaj kręcono 11 odcinek nadchodzącego sezonu. Na planie obecni byli Jacek Knap, Piotr Bondyra, Sylwia Juszczak, Monika Szufladowicz. Reżyserem tego odcinka był Radosław Dunaszewski, a operatorami Artur Zdral.

Miejsce akcji serialu to ulica Stefanowskiego w Łodzi, gdzie znajduje się studencki bar „Broadway18”, a także ulica Kuźnicka w okolicach Portu Łódź. Producent serialu nie ujawnia jeszcze jakiego rodzaju kryminalny dylemat zostanie rozwiązany przez łódzkich policjantów w tym odcinku – chcą, aby to było zaskoczenie dla widzów podczas emisji serialu na antenie TVP1.

Rezultat pracy całej ekipy filmowej będzie mógł być podziwiany najwcześniej pod koniec jesieni. W kolejce do emisji podczas jesiennej ramówki TVP1 czekają jeszcze nieemitowane odcinki 19 sezonu produkcji, które były tworzone podczas zimy i wiosny, lecz ich emisja została opóźniona z powodu letniej przerwy.