Przywracanie tramwajów do Konstantynowa Łódzkiego coraz bliżej – zmiany na trasach MPK

Wizja przywrócenia tramwaju do ruchu w Konstantynowie Łódzkim staje się coraz bardziej realna. Nowe zwrotnice na alei Włókniarzy zostały już ukończone, natomiast pracownicy intensywnie pracują nad układaniem torów na ulicy Legionów. W związku z tym remontem, od poniedziałku, tj. 17 czerwca, użytkownicy środków komunikacji miejskiej w Łodzi muszą liczyć się z istotnymi zmianami na ulicy Konstantynowskiej.

Realizowane prace na skrzyżowaniu ulicy Legionów z aleją Włókniarzy są kluczowe dla ponownego uruchomienia tramwaju do Konstantynowa Łódzkiego. To właśnie tam dwukierunkowe tramwaje linii 43 rozpoczną swoją trasę. Na chwilę obecną, to miejsce przechodzi przez etap remontu torowiska, który przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. Specjaliści od torów z MPK Łódź już umieścili nowe zwrotnice na torowisku na alei Włókniarzy. Nowe łuki również już widoczne na ulicy Legionów – obecnie trwają prace nad ich instalacją.

Zmiany dotyczące MPK Łódź przy Orientarium Zoo Łódź

W międzyczasie, na ulicy Konstantynowskiej zostaną przeprowadzone również dodatkowe prace. Konieczne jest usunięcie tymczasowych przystanków, które obecnie są umiejscowione w torowisku. W związku z tym, od poniedziałku 17 czerwca, nie będzie przystanku Konstantynowska-ZOO Orientarium w kierunku do Konstantynowa Łódzkiego. Przystanek po stronie Orientarium Zoo Łódź, obsługiwany przez linie 80A, 67, Z13, 97AB i 100, nadal będzie działał bez zmian. Przystanek Konstantynowska-Unii Lubelskiej zostanie przeniesiony na aleję Unii Lubelskiej i będą tam zatrzymywały się autobusy linii 76 oraz zgierska „szóstka”. Natomiast w miejsce przystanku Konstantynowska-Krakowska, autobusy będą zatrzymywały się na ulicy Krzemienieckiej, przy Ogrodzie Botanicznym.