22-letnia Karolina Drużkowska dołącza do siatkarskiego zespołu Grot Budowlanych Łódź

Wierni fani łódzkiego klubu siatkarskiego Grot Budowlani mają nadzieję, że ich ulubiony zespół będzie w stanie rywalizować o najwyższe miejsca w przyszłym sezonie ekstraligi. Kluczowe dla tego celu są jednak odpowiednie transfery, które wzmocnią drużynę. Właśnie nadeszły informacje o najnowszym nabytku klubu.

Zakontraktowana została młoda i utalentowana Karolina Drużkowska – 22-letnia przyjmująca, która od teraz będzie służyć swoimi umiejętnościami siatkarskim Grot Budowlanym.

Wychowanka UKS Jedynki Tarnów, Drużkowska do tej pory reprezentowała barwy dwóch klubów TAURON Ligi: Bielsko-Biała (2020/21) i Kalisz (2021/23). Sezon 2022/2023 zakończyła ze znaczącymi osiągnięciami, plasując się wśród pięciu najlepszych punktujących i atakujących zawodniczek ligi. Rok 2020 upamiętnił swój debiut w seniorskiej reprezentacji Polski. Karolina jest również posiadaczką brązowego medalu Uniwersjady, który zdobyła w Chengdu.

Karolina Drużkowska z ogromnym entuzjazmem przekazała wiadomość o dołączeniu do nowego klubu, cytuje ją klubowy portal Grot Budowlani: „Nie mogę doczekać się emocji, które razem przeżyjemy. Widzimy się w hali!”

Marcin Chudzik, prezes klubu, jest bardzo zadowolony z tej nabytku. Wierzy on, że młoda i obiecująca siatkarka z dużym potencjałem oraz znakomitymi warunkami fizycznymi będzie realnym wzmocnieniem dla drużyny – zarówno w rozgrywkach krajowych, jak i europejskich pucharach.