Przywrócenie normalnej pracy tramwajów w Konstantynowie – skrzyżowanie al. Włókniarzy i Legionów znów otwarte dla kierowców

Na przełomie czerwca, kończyły się prace naprawcze na torowisku przy skrzyżowaniu alei Włókniarzy z ulicą Legionów. Kierowcy mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ oznacza to zakończenie problemów z przemieszczaniem się tym odcinkiem, a pasażerowie mogą cieszyć się powrotem linii tramwajowej numer 43. Pytanie brzmi: gdzie jeszcze można spotkać pracujących nad torami robotników?

Remont torowiska na al. Włókniarzy z ulicą Legionów został zakończony pod koniec czerwca. Wszystko wskazuje na to, że przymusowa przerwa w obsłudze trasy tramwajowej nr 43 dobiega końca.

Działania mające na celu przywrócenie normalnej działalności tramwajów linii 43 MPK Łódź do Konstantynowa Łódzkiego są w pełnym toku. Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi zapowiedział, że od poniedziałku 24 czerwca kierowcy będą mogli korzystać ze skrzyżowania bez przeszkód.

– Cały układ torowy został już zainstalowany: zamontowano zwrotnice, łuki na ulicy Legionów i połączono nowe szyny z torowiskiem na skrzyżowaniu. Przywrócono również normalną nawierzchnię jezdni i chodników. W poniedziałek przemieszczamy się przez skrzyżowanie bez żadnych problemów – ogłosił Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi w piątek 21 czerwca.

Na swoje standardowe trasy wróciły też autobusy linii 72A, 72B, 83, 97, 100 oraz Z13.