Remont ul. Brzeźnej zakłóca prawdopodobnie skradziony pojazd – Seat

Niemiłym zaskoczeniem dla ekipy remontowej ul. Brzeźnej okazał się osobowy samochód marki Seat, który już od jakiegoś czasu nieprzerwanie zastawia miejsce prac. Co więcej, coraz większą uwagę przyciąga fakt, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż pojazd ten pochodzi z kradzieży dokonanej za granicą.

Jarosław Kostrzewa, twórca lokalnego fanpage’a LDZ Zmotoryzowani Łodzianie, podkreśla, że jeden z jego czytelników nawiązał kontakt z niemieckimi służbami policyjnymi. W trakcie rozmowy uzyskał informacje potwierdzające, że samochód o takich numerach rejestracyjnych jest poszukiwany na terenie Niemiec.

Kwestia porzuconego na ul. Brzeźnej samochodu przyciągnęła również uwagę Straży Miejskiej. W poniedziałek 18 marca patrol Straży Miejskiej zostawił wezwanie dla kierowcy pod wycieraczką auta. Ale w sytuacji, gdy auto jest zarejestrowane jako skradzione, taka forma komunikacji najprawdopodobniej okaże się nieskuteczna.

Marek Marusik, przedstawiciel Straży Miejskiej, potwierdza, że strażnicy zdecydowali przekazać sprawę do dalszego prowadzenia przez policję.