Renesans pasażu Schillera w Łodzi: ożywienie przestrzeni między Piotrkowską a Sienkiewicza

Przestrzeń publiczna między ulicą Piotrkowską a Sienkiewicza w Łodzi, znana jako Pasaż Schillera, urzekła swym nowym wyglądem, po niedawnej metamorfozie. Nowo zaaranżowana przestrzeń jest już dostępna dla mieszkańców i turystów. Wszelkie zmiany wprowadzone w ramach tego projektu zdecydowanie podniosły estetykę tego miejsca.

Centralne miejsce pasażu, prowadzące alejką obsadzoną drzewami od ulicy Piotrkowskiej aż do Sienkiewicza, zostało dodatkowo ożywione przez rośliny o białej kwiatach. W sumie, w pasażu posadzono 57 nowych drzew, tworząc tym samym zielony tunel. Ponadto, teren ten został upiększony poprzez dodanie nowych krzewów, różnorodnych roślin oraz traw ozdobnych.

Zauważalną zmianą jest również przemieszczenie fontanny, która obecnie znajduje się na miejscu dawnego parkingu. Umiejscowiona jest ona głębiej w pasażu, naprzeciwko Domu Technika.

Mimo że Pasaż Schillera jest już dostępny dla publiczności, prace modernizacyjne nie zostały jeszcze w pełni zakończone. Do wymienienia pozostaje jeszcze jedna ważna atrakcja – kamienny stół, który ma zostać usytuowany bliżej ulicy Piotrkowskie. Stół, wykonany z jasnoszarego granitu, będzie zdobiła wyryta mapa dawnej Łodzi. Wizualizacja historycznej osady, zwanej Łódką, ma dodatkowo zostać urozmaicona o elementy przedstawiające płynącą rzekę.