Film z łódzkiego autobusu, który podbił Internet

Wideorejestrator zamontowany w aucie jednego z mieszkańców Łodzi uwiecznił znakomitą scenę, która szybko zdobyła ogromną popularność w sieci. Film opublikowany na Facebooku w ciągu zaledwie 12 godzin zgromadził niemal 230 tysięcy wyświetleń.

Na nagraniu widzimy autobus Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi, stojący przy przystanku Niciarniana – Piłsudskiego. Zarejestrowane wydarzenia rozpoczynają się od momentu, kiedy kierowca autobusu zamyka drzwi po wejściu wszystkich pasażerów. Wtedy do autobusu próbuje jeszcze dostać się jedna kobieta, jednak drzwi są już zamknięte. Na filmie widać, jak desperacko wciska ona przycisk otwarcia drzwi.

Autobus odjeżdża, a kobieta rezygnuje z dalszych prób dostania się do środka. W tym momencie na ratunek przybywa jej kierowca samochodu stojącego tuż za autobusem. Opuszcza on szybę po stronie pasażera i proponuje pomoc kobiecie.

– Pani wsiada, zaraz go dogonimy – zapewnia mężczyzna.

Kobieta przyjmuje oferowaną pomoc z wdzięcznością, choć widoczne jest na niej rozgoryczenie. Mężczyzna rusza samochodem, by pomóc kobiecie dogonić autobus.

Pod filmem zaczęły pojawiać się komentarze pełne uznania dla postawy kierowcy samochodu. Internauci podkreślali, jak cenne jest w dzisiejszych czasach okazywanie życzliwości innym ludziom.