Rozpoczyna się ostatni etap remontu kamienicy na Mielczarskiego 22

Na ulicy Mielczarskiego 22, prace renowacyjne w jednej z kamienic dobiegają końca. Inwestycja ta obejmowała zarówno tworzenie nowych mieszkań komunalnych, jak i lokal przystosowany specjalnie dla osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo zadbano o stworzenie pięknego, zielonego miejsca rekreacji w postaci podwórka.

Olga Kassyańska, przedstawiciel Zarządu Inwestycji Miejskich, poinformowała, że wykonawca tego projektu jest już na ostatnim etapie prac. Trwają ostatnie prace malarskie i wykończeniowe, a także porządkowanie terenu. W ciągu najbliższych dwóch tygodni budynek ma zostać przekazany do obiorów.

Poza kamienicą tworzona jest przestrzeń do rekreacji i odpoczynku dla mieszkańców budynku. Ławki otoczone zielenią będą idealnym miejscem na chwilę relaksu. Dla najmłodszych powstanie plac zabaw. Ogromne znaczenie przywiązano również do roślinności – będzie ona składać się z drzew, krzewów, bylin i traw. Na liście nasadzeń widnieją takie gatunki jak: grusza drobnoowocowa, akebia pięciolistkowa, jaśminowiec, krzewuszka, bergenia, funkia, ostróżka, dąbrówka rozłogowa, turzyca i barwinek. Zadbanie o zieleń ma przyczynić się do stworzenia jednego z najładniejszych podwórek na odnowionej ulicy Mielczarskiego.

Dodatkowo, ozdobne pnącza będą zdobić mur dzielący podwórko od sąsiedniego terenu. W planach jest też montaż atrakcyjnego ażurowego ogrodzenia na niskiej podmurówce oraz nowe oświetlenie.

W kamienicy znalazło miejsce na dziewiętnaście mieszkań komunalnych i jedno chronione mieszkanie dla osób z niepełnosprawnościami. Całość kosztów odnowy kamienicy wraz z przyległym podwórkiem wyniosła ponad 8 mln zł.