Senioralia 2024 w Łodzi – Zobacz co czeka na Ciebie w ostatnim tygodniu!

Połowa maja przynosi ze sobą drugi tydzień Senioraliów, który zakończy się wielkim finałem w Aquaparku Fala. W nadchodzących dniach seniorzy mogą spodziewać się mnóstwa atrakcji: od warsztatów plastycznych, przez aktywność fizyczną, darmowe badania zdrowotne, aż po występy teatralne i wiele innych.

Sobotni poranek, 18 maja, upłynie pod znakiem nordic walking. Bałuckie Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora organizują spacer, na który nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy założyć wygodne obuwie i mieć ze sobą specjalistyczne kije do nordic walking. Jeśli jednak ktoś nie dysponuje takim sprzętem, nie ma powodów do zmartwień – organizatorzy udostępnią go na miejscu. Punkt zbiórki to ulica Wycieczkowa 67 o godzinie 9:00.

Niedziela, 19 maja, to dzień pełen teatralnych emocji. Przygotowano pięć spektakli teatralnych dla seniorów. Pierwsze z nich „Tajemniczy ogród”, zaprezentuje Teatr Nowy na ulicy Więckowskiego 15 o godzinie 12:00. Drugi spektakl „Ciepła Wdówka” odbędzie się o godzinie 18:00 w Miejskiej Strefie Kultury przy ulicy Żubardzkiej 3. Zaplanowano też przedstawienia w Teatrze im. Stefana Jaracza – o godzinie 12:00 sztuka „Tylko jeden dzień”, a o godzinie 17:15 spektakl „Wszystko o kobietach”.

Przygotowania do ostatniego tygodnia Senioraliów obejmują różne formy aktywności. W poniedziałek, 20 maja, o godzinie 11:00 seniorzy mogą wybrać się na spacer po Ogrodzie Botanicznym. Podczas tej wycieczki przewodnik oprowadzi ich po ogrodzie, opowie fascynującą historię placówki i wskaże najciekawsze rośliny. Punkt zbiórki to ulica Krzemieniecka 36/38.

W środku tygodnia, we środę, o godzinie 14:00 Biblioteka Miejska zaprasza na spacer po placu Wolności, parku Staromiejskim i Starym Rynku. Zbiórka jest planowana przy pomniku Kościuszki.

W ramach Senioraliów seniorzy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowia poprzez udział w wykładach zdrowotnych (między innymi o zdrowotnym wpływie produktów pszczelich o godzinie 17:00 w Bibliotece Czterech Kultur na ulicy Brzeźna 1), a także będą mogli wziąć udział w zajęciach sportowych (np. gimnastyka na zdrowy kręgosłup o godzinie 13:00 w CZAS-ie przy ulicy Felińskiego 7) czy zawodach w brydża, które planowane są na wtorek, 21 maja, o godzinie 15:00 w Miejskiej Strefie Kultury na ulicy Siedleckiej 1.

Wielkim finałem Senioraliów będzie wydarzenie w Aquaparku Fala. W godzinach od 11:00 do 14:00, wszyscy seniorzy mają możliwość bezpłatnego skorzystania z basenu na okres półtorej godziny. Dla uczestników przewidziano liczne atrakcje. Zapisy na naukę pływania oraz zwiedzanie obiektu prowadzone są pod numerem telefonu 42 683 44 83.