Śmiałe zatrzymanie sprawców rozboju przez poza służbą funkcjonariusza w Łodzi

W swoim czasie wolnym od obowiązków służbowych, Kryminalny z II Komisariatu Policji w Łodzi zaprezentował niezwykłą czujność i rozwagę. Zaskoczył dwóch mężczyzn, 28-letniego i 21-letniego, rozpoznając ich jako sprawców niedawnego rozboju. Gdy na nich natrafił, obaj byli zdecydowanie zaskoczeni aresztowaniem. Po postawieniu im zarzutów, przyznali się do winy. Teraz obaj stoją na progu konfrontacji z surową karą – aż do 20 lat pozbawienia wolności.

To była noc 19 lutego 2024 roku, o godzinie 21:00. Właśnie wtedy policjant pochodzący z łódzkiego II Komisariatu Policji, korzystając ze swojego wolnego czasu, spacerował ulicą Wojska Polskiego w Łodzi. Na swój cel wybrał dwóch mężczyzn; ich wygląd nie pozostawiał wątpliwości – pasował do rysopisu sprawców rozboju sprzed trzech dni.

Funkcjonariusz zachował spokój i podjął decyzję o śledzeniu podejrzanych. Kiedy był pewny co do ich tożsamości, wezwał patrol policji, nie przestając obserwować podejrzanych. Gdy wsparcie nadeszło, 28-latek i 21-latek zostali zatrzymani. Ich zdziwienie i frustracja były wręcz namacalne. Dodatkowo, podczas przeszukania u jednego z nich znaleziono narkotyki. Zarzuty rozboju zostały postawione zarówno 28-latkowi, jak i 21-latkowi. Starszy z nich będzie musiał również odpowiedzieć za posiadanie narkotyków.

Dokumentacja procesu prowadzona była przez detektywów z bałuckiego komisariatu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź- Bałuty. Rozbojowi w prawodawstwie polskim grozi do 20 lat pozbawienia wolności. Postawa Kryminalnego pokazała, że być policjantem to nie tylko funkcja pełniona na służbie, ale także poza nią.