Wypadek drogowy na Marysinie paraliżuje ruch. Samochód przewrócił się na dach

Zdarzenie, które miało miejsce na łódzkim osiedlu Marysin, spowodowało poważne problemy komunikacyjne. Ruch drogowy na tym odcinku został całkowicie sparaliżowany na około ćwierć godziny. Komunikacja miejska w Łodzi doznała znaczących utrudnień – autobusy stały nie ruszając się z miejsca, a wszystkie jednostki służb ratunkowych zostały skierowane do miejsca zdarzenia. Wydarzyło się to w czwartek, 22 lutego, podczas porannego szczytu.

Kierujący 62-letni mężczyzna jechał Citroenem ulicą Warszawską w kierunku Wycieczkowej. Podczas próby zmiany pasu ruchu nie zauważył nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku Volkswagena prowadzonego przez 51-latka. Doszło do zderzenia, które zakończyło się dla Volkswagena tragicznie – auto uderzyło najpierw w konar drzewa, potem w latarnię, a na końcu przewróciło się na dach – relacjonuje młodsza aspirant Jadwiga Czyż z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

W miejscu zdarzenia, kierowca Citroena otrzymał mandat karny na kwotę 1020 złotych i dodatkowo 10 punktów karnych. Obaj uczestnicy wypadku byli trzeźwi i posiadali ważne prawa jazdy.

Na skutek wypadku komunikacja miejska w Łodzi doświadczyła sporych perturbacji. Autobusy linii Z3 i 60D musiały jechać objazdem przez czas trwania działań ratunkowych. – Linia 60D jechała skróconą trasą do pętli Marysin Warszawska, zamiast do Marysin Tęczowa. Linia Z3 kierowała się na Marysin Warszawska przez ulice Centralna, Tęczowa, Warszawska na pętlę R. Powstańców – informuje MPK Łódź.