Stary Cmentarz znajdujący się w Łodzi wciąż nie wygląda zbyt dobrze po nawałnicach

Nawałnice w tym roku zdecydowanie nie oszczędziły Polski. Niestety z powodu nawałnic ucierpiał także Stary Cmentarz w Łodzi. Pomimo starań pracowników Muzeum Miasta Łódź, teren cmentarza wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Sprzątanie Starego Cmentarza w Łodzi

Na Starym Cmentarzu uszkodzeniu uległy m.in. zabytkowe nagrobki. Wydaje się, że tych zniszczeń szkoda w największym stopniu, ponieważ dopiero nie tak dawno zostały one odnowione. Niestety obalone drzewa i połamane gałęzie dosyć mocno ponownie wpłynęły na stan zabytkowych nagrobków. Oprócz tego praktycznie na całym obszarze znajdują się połamane gałęzie

Na szczęście pracownicy Muzeum Miast Łodzi postanowili wykazać się inicjatywą i zabrali się do posprzątania tego niezwykle cennego obszaru. Z podobnym zapałem do prac wzięli się także mieszkańcy Łodzi, którzy w ramach swoich możliwości także starają się pomóc w porządkowaniu terenu Starego Cmentarza. Pewną część prac porządkowych udało się już zrealizować. Nie ma jednak wątpliwości, że do przywrócenia stanu Starego Cmentarza w Łodzi sprzed tegorocznych nawałnic, potrzebne będą kolejne inwestycje finansowe.