Tragiczne zderzenie trzech pojazdów na drodze krajowej nr 74 między Klukami a Szczercowem

Zdarzenie, które miało miejsce w poniedziałkowe popołudnie na drodze krajowej nr 74 między miejscowościami Kluki i Szczerców, skutkowało poważnym wypadkiem. Na odcinku trasy w pobliżu Załuża doszło do kolizji trzech samochodów. Z informacji początkowych wynika, że jeden z kierowców samochodu osobowego, próbując wyprzedzić ciężarówkę, zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem.

W wyniku tragicznego zdarzenia dwie osoby odniosły obrażenia. Mężczyzna w wieku 26 lat, który podróżował jednym z samochodów osobowych, znalazł się w stanie krytycznym i został ewakuowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Łodzi. Z kolei 22-letni mężczyzna z drugiego pojazdu osobowego został przewieziony do szpitala w Bełchatowie – wg wstępnych raportów jego stan zdrowia nie jest poważnie zagrożony.

Niestety, na skutek tego niefortunnego zdarzenia droga jest obecnie zablokowana. Służby ratunkowe i drogowe nieprzerwanie pracują na miejscu zdarzenia. Kierowcy powinni spodziewać się utrudnień i opóźnień. Policja organizuje objazdy – jak podaje Centrum Zarządzania Ruchem GDDKiA w Łodzi, ruch jest kierowany lokalnymi drogami. Prowadzi on przez drogę nr 483, następnie przez Magdalenów i Osinę, a stamtąd do Kluk. Niestety, kierowcy muszą liczyć się z tym, że utrudnienia mogą potrwać od 1,5 do nawet 2 godzin.