Tragiczny incydent na autostradzie A1 – jedna osoba nie żyje

Na autostradzie A1 doszło do tragicznego wypadku w pobliżu węzła Łódź Południe. Dwa samochody osobowe, które zaparkowane były na pasie awaryjnym, zostały uderzone przez przechodzący obok ciężarówkę. Skutki zdarzenia były tragiczne – jedna osoba straciła życie. W wyniku tego incydentu, ruch drogowy na trasie prowadzącej do Katowic był utrudniony przez wiele godzin.

Wypadek miał miejsce około godziny 9:30, na 324 kilometrze autostrady A1 prowadzącej do Katowic. Niedaleko od miejsca zdarzenia znajduje się węzeł Łódź Południe, który pozwala skręcić na drogę ekspresową S8.

Jak podaje sierżant sztabowy Mateusz Piorun z policji dla powiatu łódzkiego wschodniego – „Wszystko wskazuje na to, że kierowcy samochodów osobowych postanowili zatrzymać się na pasie awaryjnym i opuścili swoje pojazdy. Wtedy ciężarówka, jadąca prawym pasem w kierunku Katowic, uderzyła w te zaparkowane auta. Niestety, zderzenie było tak silne, że jeden z mężczyzn, 25-latek, zginął na miejscu”. Sierżant Piorun dodał także, że kierowca ciężarówki był trzeźwy w momencie wypadku.

Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim przeprowadza śledztwo mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.