Tragiczny incydent na drodze krajowej nr 91 w Piotrkowie – śmierć na miejscu

4 lipca przyniósł smutne wieści o tragicznym zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na drodze krajowej numer 91, przy skrzyżowaniu z ulicą Moryca w Piotrkowie. W wyniku kolizji dwóch samochodów osobowych, jedna osoba straciła życie na miejscu. Odcinek DK 91 pozostaje całkowicie zamknięty dla ruchu.

Niefortunne zdarzenie miało miejsce we wczesnych godzinach porannych, około szóstej, tego czwartkowego dnia. Na skrzyżowaniu ulicy Moryca i DK91 doszło do zderzenia dwóch pojazdów: fiata pandy oraz bmw serii 3. Zderzenie nastąpiło, gdy kobieta za kierownicą fiata, jadąc ulicą Mazowiecką w stronę Moryca, nie ustąpiła pierwszeństwa nadjeżdżającemu bmw, które poruszało się DK 91 w stronę Rozprzy. W wyniku tego zdarzenia, oba pojazdy zostały wywrócone i zatrzymały się na polu przy drodze. Niestety, kierująca fiatem poniosła śmierć na miejscu. Natomiast operator bmw odniósł obrażenia.

Rano, tuż przed szóstą, do policji trafiło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu DK 91 – informuje asp. sztab. Izabela Gajewska, rzecznik prasowy KMP w Piotrkowie. Z wstępnych ustaleń śledczych wynika, że kierujący fiatem panda nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającemu się bmw, które jechało od strony Piotrkowa w stronę Rozprzy. To doprowadziło do tragicznego zderzenia. W skutek odniesionych obrażeń zginęła 50-letnia pasażerka fiata pandy. Kierujący fiatem został przewieziony do szpitala, podobnie jak ranny kierowca bmw, który był trzeźwy.

Obecnie, droga krajowa numer 91 na skrzyżowaniu z ulicą Moryca w Piotrkowie jest całkowicie zablokowana.