Tragiczny wypadek w Łodzi: materiały budowlane spadły z ciężarówki i raniły matkę z dzieckiem

W poniedziałek, 21 sierpnia, w samym sercu Łodzi miało miejsce zdarzenie drogowe o dużym stopniu niebezpieczeństwa. Na skrzyżowaniu ulic Rydza-Śmigłego i Przybyszewskiego, z ciężarówki przewożącej materiały budowlane wysypały się duże bele. W wyniku tego incydentu dwie osoby zostały poszkodowane – 43-letnia matka oraz jej 12-letnia córka.

Zgodnie z informacjami dostarczonymi przez Radio Łódź, na wymienionym skrzyżowaniu dnia 21 sierpnia doszło do niebezpiecznego incydentu. Z ciężarówki przewożącej surowce do budowy budynków, wypadło osiem bele. Każda z nich miała masę około 300 kilogramów. Wygląda na to, że ładunek nie został prawidłowo zabezpieczony.

Podczas tego tragicznego incydentu, 43-letnia kobieta i jej 12-letnia córka czekały na przejście dla pieszych. Jedna z wielkich bele uderzyła bezpośrednio w matkę i dziewczynkę. Obydwie osoby odniosły obrażenia i natychmiast zostały przewiezione do szpitala na dalsze leczenie.

Badanie przeprowadzone za pomocą alkomatu wykazało, że mężczyzna za kierownicą ciężarówki był pod wpływem alkoholu. W jego organizmie stwierdzono zawartość alkoholu przekraczającą jeden promil.