Tragiczny wypadek w Olsztynie: Wywrotka uderzyła w cztery samochody i autobus, 12 rannych

Tragedia rozegrała się na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie, gdzie ciężarówka przewożąca żwir spowodowała groźny wypadek. Zderzyła się z kilkoma pojazdami – czterema samochodami osobowymi i autobusem komunikacji miejskiej. Informację o zdarzeniu potwierdził rzecznik prasowy straży pożarnej z warmińsko-mazurskiego, Grzegorz Różański. Według niego, pięć osób spośród dwunastu, które trafiły do szpitala po wypadku, jest w stanie krytycznym.

Wypadek miał miejsce w poniedziałkowy wieczór. Wywrotka jadąca w stronę centrum miasta najpierw uderzyła w cztery auta osobowe, które stały na czerwonym świetle na wysokości miejscowej szkoły ekonomicznej. W wyniku siły uderzenia jedno z aut przewróciło się na dach. Następnie wywrotka staranowała tylne części autobusu miejskiego, przewożącego 16 pasażerów. Po tym zaistniałym zdarzeniu uszkodziła również przystanek autobusowy i spadła z nasypu o wysokości około 4 metrów.

Dwanaście osób, które ucierpiały w wyniku tego tragicznego wypadku, zostało przewiezionych do szpitala – powiedział Grzegorz Różański do PAP. Wśród nich było pięć osób, które były przytomne, ale ich obrażenia były na tyle poważne, że mogą stanowić zagrożenie dla ich życia.

Kierowca wywrotki, który spowodował ten straszliwy wypadek, był nietrzeźwy. Policja poinformowała, że miał on we krwi ponad 2 promile alkoholu. Wśród rannych są również osoby niepełnoletnie. Na miejsce zdarzenia skierowano 12 pojazdów straży pożarnej i 48 strażaków. Pomocą poszkodowanym zajmowały się też ekipy karetki pogotowia i policjanci. Po tym dramatycznym incydencie ulica Bałtycka jest zamknięta od skrzyżowania z ulicą Jeziorną do wjazdu na Likusy. Strażacy musieli także neutralizować płyny, które wyciekły z ciężarówki i uszkodzonych samochodów na jezdnię.