Turyści coraz chętniej odwiedzają Łódź i zachwycają się łódzkim Orientarium

W ostatnim czasie na łamach naszego portalu ukazał się artykuł, że miasto Łódź znalazło się w rankingu Best of the World 2022, który został przygotowany przez „National Geographic”. To na pewno pozytywnie wpłynęło na liczbę turystów, którzy tego roku odwiedzają Łódź. Jednak oprócz tego dużą popularnością cieszy się ostatnio Orientarium w Łodzi. I to również na pewno pozytywnie wpłynęło na to, że liczba turystów w tym roku w mieście Łódź jest tak okazała.

Orientarium w Łodzi robi prawdziwą furorę

Łódzkie Orientarium zdążyło odwiedzić już około 320 tysięcy osób. To pokazuje, że jest ono prawdziwą atrakcją turystyczną tego regionu. Szczególnie warto dodać, że aż połowa wszystkich odwiedzających pochodzi spoza łódzkiej aglomeracji. To pokazuje, że zainteresowanie łódzkim Orientarium wydostaje się poza nasz region. Według statystyk możemy dostrzec, że każdego dnia w tym miejscu przewija się aż od 3 do 4 tysięcy odwiedzających. Z kolei każdego weekendu te liczby rosną znacząco i wtedy liczba odwiedzających to nawet około 8 tysięcy osób.

Na pewno ogromną atrakcją dla wszystkich odwiedzających Orientarium w Łodzi są tamtejsze orangutany sumatrzańskie oraz niedźwiedzie malajskie. Oprócz tego osoby odwiedzające ten obiekt mogą skorzystać także z interaktywnych zabawek oraz fotobudek, co pełni dodatkową formę atrakcji dla turystów. Dodajmy, że o Orientarium w Łodzi pisały także inne portale, jak np. portal regionalny Łowicza. Artykuł dotyczący Orientarium w Łodzi na tym portalu znajdziemy tutaj.

Wzmożony ruch turystyczny w całej aglomeracji łódzkiej

Na pewno z tak wzmożonego ruchu turystycznego w tym miejscu należy się cieszyć. Dzięki temu zarówno Łódź, jak i okoliczne atrakcje turystyczne również sporo zyskują. Widać to chociażby po tym, że Łódzka Informacja Turystyczna także odnotowała w tym czasie rekordową ilość gości. To pokazuje, że cała aglomeracja łódzka stała się znacznie bardziej atrakcyjna dla turystów. Warto dodać, że obecnie można zauważyć wzrost liczby turystów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Widać więc gołym okiem, że Łódź jest coraz bardziej atrakcyjnym miejscem w tej części kraju i nie tylko.