Ujęcie groźnego przestępcy w wyniku międzynarodowej operacji policyjnej

Dzięki skoordynowanym działaniom policji z Łodzi oraz Biura Międzynarodowej Współpracy Policji, 42-letni poszukiwany przestępca, który był na celowniku wielu organów ścigania, został zatrzymany. Mężczyzna stał na czele grupy przestępczej i odpowiada za liczące się w dziesiątkach przestępstwa, w tym porwania dla okupu oraz pozbawienie wolności z motywem finansowym.

Zatrzymanie tego groźnego przestępcy było rezultatem półrocznych intensywnych poszukiwań, prowadzonych pod auspicjami Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Służby ścigania z całego kontynentu europejskiego miały go na swojej liście najbardziej poszukiwanych osób. Szczególne starania w kierunku ujęcia mężczyzny podjęli łódzcy policjanci.

Decydujący przełom w sprawie nastąpił, gdy funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi odkryli, że poszukiwany może ukrywać się w Albanii. Dzięki swojej niezłomnej pracy i wytrwałości, zdołali potwierdzić, że 42-latek rzeczywiście tam przebywa – informuje kom. Edyta Machnik, przedstawicielka zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Ustalenia te skutkowały natychmiastowym nawiązaniem kontaktu przez łódzkich policjantów z Biurem Międzynarodowym Współpracy Policji. Zgodnie z ustaleniami kom. Machnik, współpraca między polską a albańską policją była intensywna i oparta na ciągłym przepływie informacji. Ostatecznie doprowadziło to do zatrzymania poszukiwanego w jednym z hoteli w Durres w Albanii.

Zatrzymany obecnie przebywa w areszcie na terytorium Albanii i czeka na ekstradycję do Polski. Jego zatrzymanie stanowi ogromne zwycięstwo dla międzynarodowej współpracy policyjnej.