Utrudnienia w ruchu drogowym z powodu szczytu Bukaresztańskiej Dziewiątki

Już w najbliższy czwartek i piątek w Łodzi odbędzie się dwudniowy szczyt Bukaresztańskiej Dziewiątki. W związku z tym w mieście będą występować liczne utrudnienia w ruchu drogowym. Wszystko z powodu przejazdów kolumn pojazdów uprzywilejowanych, które będą poruszały się głównymi ciągami komunikacyjnymi w mieście.

Szczyt Bukaresztańskiej Dziewiątki w Łodzi

Początek szczytu B9 zaplanowano na czwartek wieczór. To właśnie wtedy ministrowie spraw zagranicznych spotkają się w hotelu Vienna House Andel’s oraz Pałacu Poznańskim. Na spotkaniu pojawią się ministrowie spraw zagranicznych takich państw jak Polska, Bułgaria, Estonia, Litwa, Łotwa, Republika Czeska, Rumunia, Słowacja i Węgry.

Podczas trwania szczytu Bukaresztańskiej Dziewiątki będzie obowiązywał zakaz parkowania na ulicy Ogrodowej i to po obu stronach. Ponadto utrudnione może być poruszanie się ulicami Zachodnia, Ogrodowa i Drewnowska. Na pewno będzie trzeba także liczyć się z tym, że w wielu miejscach pojawią się policjanci, którzy będą kierować ruchem i zabezpieczać wydarzenie.