W piątek ulicami Łodzi przejdzie ekumeniczna droga krzyżowa

Już o godzinie 19:00 w najbliższy piątek odbędzie się ekumeniczna droga krzyżowa. Zgromadzeni będą poruszać się ulicą Piotrkowską od ulicy Czerwonej do ulicy Tuwima, aby ostatecznie dojść aż do kościoła Podwyższenia Świętego Krzyża, który znajduje się przy ulicy Sienkiewicza. W związku z przejściem ekumenicznej drogi krzyżowej, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym.

Ekumeniczna droga krzyżowa w Łodzi

Początek ekumenicznej drogi krzyżowej w Łodzi będzie miał miejsce przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusza, który mieści się przy ulicy Piotrkowskiej 283. Następnie zgromadzeni będą poruszać się ulicą Piotrkowską do ulicy Tuwima, aż dotrą do kościoła Podwyższenia Świętego Krzyża, który to mieści się przy ulicy Sienkiewicza 38.

Warto przypomnieć, że wszystkich uczestników prosi się o zabranie świec. Wśród intencji modlitewnych tego dnia będą chociażby te związane z pokojem na Ukrainie.

W związku z przejściem ekumenicznej drogi krzyżowej, kierowcy tego dnia muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym. Zmianie mogą ulec również rozkłady jazdy komunikacji miejskiej.