W centrum Łodzi doszło do zderzenia samochodu z tramwajem

W piątek, dnia 30 września, mniej więcej o godzinie 14:15 doszło do zdarzenia drogowego na ulicy Kościuszki w Łodzi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w centrum Łodzi samochód osobowy wjechał w tramwaj. W wyniku zderzenia tramwaju oraz samochodu osobowego, jedna osoba została ciężko ranna.

Zderzenia samochodu osobowego z tramwajem

Samochód osobowy, który uderzył w tramwaj, odniósł dość poważne obrażenia. W momencie zdarzenia wewnątrz samochodu osobowego znajdowały się dwie osoby. Jedna z osób wyszła z pojazdu o własnych siłach, lecz druga osoba została zakleszczona.

Młody kierowca wymusił pierwszeństwo na tramwaju podczas wykonywania manewru zawracania

Sprawcą zdarzenia najprawdopodobniej jest 22-letni kierowca samochodu osobowego, który podczas wykonywania manewru zawracania nie zachował odpowiednich środków ostrożności. Młody kierowca podczas wykonywania manewru zawracania na ulicy Kościuszki w stronę ulicy Mickiewicza wymusił pierwszeństwo na tramwaju. Po zderzeniu samochodu osobowego z tramwajem, auto znalazło się aż 20 metrów dalej. W związku z poważnymi skutkami zderzenia, młody kierowca został zakleszczony w samochodzie i musiał zostać wyciągany przez strażaków, którzy wycinali blachy samochodu. Młody mężczyzna niestety w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala.