Filmowe miasto o loftowym charakterze, czyli Łódź! Czemu, warto ją odwiedzić?

Łódź to miasto, które wyróżnia się postindustrialnym klimatem, który przeplata się z nowoczesnością. Dostrzeżmy w niej zarówno architekturę przemysłową, jak i współczesną. To miejsce w którym czuć zamiłowanie do sztuki i kina. Można również zauważyć dbałość o historie i prężny rozwój miasta. W Łodzi nie brakuje atrakcji dla dorosłych, jak i dzieci. Z pewnością warto ją odwiedzić! To idealny kierunek na weekendowy wypad. Co, warto zobaczyć w Łodzi? Jakich atrakcji się spodziewać?

Top 7 miejsc i atrakcji w Łodzi!

  1. Słynna ulica Piotrkowska, która ciągnie się przez niemal 5 kilometrów miasta! Jest otoczona wspaniała architekturą i pełna kawiarenek oraz restauracji. Zdecydowanie stanowi centrum kulturalne i rozrywkowe w Łodzi.
  2. Manufaktura i Pałac Poznańskiego, czyli kolejne miejsce z duszą! Choć dziś to popularne centrum handlowe i rekreacyjne, niegdyś stanowiło kompleks fabryczny. Po dawnych fabrykach pozostał jedynie wyjątkowy klimat i charakterystyczna zabudowa.
  3. Muzeum Kinematografii – to jedyne takie miejsce w kraju! Możemy w nim podziwiać zabytki z dziedziny techniki, sztuki i kultury filmowej.
  4. „Pasaż Róży” Joanny Rajkowskiej, czyli bardzo unikalne miejsce! Jest to pewne podwórko, które zostało wyłożone mozaiką z potłuczonych fragmentów luster.
  5. Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi to jedna z najświeższych atrakcji miasta. Oferuje do obejrzenia trzy niezwykle ciekawe wystawy stałe.
  6. Miejski Ogród Zoologiczny, którego najnowszą i cieszącą się ogromną popularnością wśród turystów część stanowi Orientarium – to nowoczesny pawilon ze zwierzętami azjatyckimi.
  7. Ogród Botaniczny i Palmiarnia. To miejsce z bujną roślinnością, pełne kolorów i spokoju płynącego z natury.

Turyści przebywający w mieście Łódź mogą czerpać nie tylko z atrakcji turystycznych samego miasta Łódź, ale również z walorów turystycznych, które znajdują się w okolicy – warto odwiedzić Ozorków w województwie łódzkim.