Województwo łódzkie zajęło trzecie miejsce w rankingu… osób jeżdżących na gapę

W ostatnim czasie ukazał się specjalny raport przygotowany przez Krajowy Rejestr Długów. Opublikowana została ciekawa statystyka związana z osobami jeżdżącymi na gapę. Otóż okazuje się, że ten problem dotyczy oczywiście całego kraju. A jednym z miejsc, gdzie jeździ najwięcej gapowiczów jest właśnie województwo łódzkie. Dokładnie to województwo łódzkie znalazło się na podium i zajęło trzecie miejsce w tym niechlubnym rankingu.

Ranking gapowiczów opublikowany przez Krajowy Rejestr Długów

Na terenie całego kraju występuje spory problem związany z gapowiczami. Według statystyk opublikowanych przez Krajowy Rejestr Długów okazuje się, że gapowicze nie spłacili mandatów karnych na wysokość 513,8 milionów złotych. Są to oczywiście ogromne pieniądze, które zostały wyjeżdżone przez osoby bez biletów w komunikacji miejskiej.

Województwo łódzkie na podium niechlubnego rankingu

Opublikowany ranking przez Krajowy Rejestr Długów jasno wskazuje, że województwo łódzkie znalazło się na pozycji numer trzy w tym zestawieniu. Na miejscu numer jeden znaleźli się gapowicze z województwa śląskiego, z kolei na pozycji numer trzy uplasowali się pasażerowie w województwie mazowieckim. Największa liczba gapowiczów poruszała się komunikacją miejską w województwie śląskim – było to aż 87 283 pasażerów. W przypadku drugiego miejsca i województwa mazowieckiego mowa jest o 65 533 pasażerach. Z kolei na miejscu trzecim uplasowali się pasażerowie z województwa łódzkiego, których łącznie było 62 211. Warto dodać, że liczby w tych statystykach z roku na rok są coraz większe. I w ostatnich latach znacząco wzrosła liczba osób niepełnoletnich, którzy poruszają się na gapę.