Utrudnienia dla rowerzystów w centrum Łodzi z powodu budowy Golden Tower

Lada moment już na poważnie ruszą prace budowlane związane z inwestycją Golden Tower. Z tego powodu już teraz trwają przygotowania do tej budowy, a to oznacza, że z ruchu wyłączono m.in. jedną z najbardziej uczęszczanych ścieżek rowerowych w Łodzi i to w jej centralnym punkcie. Do kiedy potrwają problemy i utrudnienia dla mieszkańców?

Utrudnienia na ścieżce rowerowej w centrum miasta

Na rogu ulicy Piotrkowskiej oraz alei Piłsudskiego regularnie w okresie wiosennym, letnim i jesiennym przemieszcza się spora ilość rowerzystów. Podobnie było i teraz, do czasu, aż na ścieżce nie pojawił się po prostu płot, no i zakaz dalszej jazdy. Co ciekawe, z utrudnieniami muszą borykać się również piesi, którzy także nie mogą przejść przez centralny punkt w tym miejscu.

Mieszkańcy oczywiście nie zostali zostawieni sami sobie. Niedaleko dalej znajduje się objazd tego miejsca, jednak jak się okazuje, wielu rowerzystów i nawet pieszych narzeka na kompletny chaos tam występujący. Ten temat poruszył już portal lodzinfo.pl. Rowerzyści narzekają, że piesi chodzą jak chcą, wymijają się to z lewej, a to z prawej strony. Z kolei piesi narzekają na rowerzystów i mówią, że jeżdżą oni jak wariaci i w ogóle nie zbaczają na ruch pieszych.

Utrudnienia dla rowerzystów i pieszych mają potrwać do końca tego roku

Na trasie rowerowej pomiędzy ulicą Piotrkowską i ulicą Sienkiewicza utrudnienia w związku z budową Golden Tower mają trwać aż do końca tego roku. Tak twierdzi m.in. Piotr Misztal, a więc jeden z inwestorów, który odpowiada za budowę Golden Tower. Biznesmen dodał także, że ogrodzenie na tym odcinku trasy rowerowej musiało się pojawić, ponieważ taki był wymóg urzędu miasta. Jak mówi inwestor, jeśli można by było tego uniknąć, to on sam na pewno by na to przystał, ponieważ takie dodatkowe ogrodzenie naraziło inwestorów na kolejne koszta. Warto dodać, że budowa całego kompleksu luksusowych mieszkań Golden Tower ma zostać zakończona do końca 2023 roku.