Wypełniony atrakcjami tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi: warsztaty dla dzieci, spotkania autorskie oraz kiermasz książek!

Biblioteka Miejska w Łodzi zaprasza zarówno dorosłych, jak i najmłodszych na bezpłatne wydarzenia, które odbędą się w nadchodzącym tygodniu. Poniżej prezentujemy szczegóły.

We wtorek, 29 stycznia o godzinie 10:00, rozpoczną się warsztaty dla młodych odkrywców, które poprowadzi wolontariuszka z Armenii. Wydarzenie odbędzie się w Bibliotece FERMENT przy ulicy Wróblewskiego 67. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim i będą dotyczyć Wszechświata oraz Układu Słonecznego – pierwszy z czterech warsztatów nosi tytuł „Układ Słoneczny Mobile Fun!”. Udział jest bezpłatny, ale konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Następnie, we wtorek 30 stycznia o godzinie 17:00, w Bibliotece WOLNOŚĆ na placu Wolności 4, odbędzie się spotkanie z Piotrem Pazdejem – autorem książki „Ostatnia sarna na ziemi”. Książka składa się z ośmiu opowiadań, które łączą się w jedną całość. Wstęp na spotkanie jest wolny.

W środę, 31 stycznia o godzinie 12:00, w Bibliotece GDAŃSKA przy ulicy Gdańskiej 8, zaplanowano warsztaty poświęcone kostce Rubika. Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku od 7 do 15 lat, które są zainteresowane tą łamigłówką i chciałyby rozwijać swoje umiejętności logicznego myślenia i spostrzegawczości. Udział jest bezpłatny, ale trzeba przynieść własną kostkę. Konieczna jest także wcześniejsza rejestracja.

W czwartek, 1 lutego o godzinie 12:00, w Bibliotece OTWARTA przy ulicy Narutowicza 8/10, odbędzie się warsztat nauki kodowania przez zabawę. Dzieci będą miały okazję pracować z robotami Photon oraz grą Scottie Go! Materiały do warsztatów dostarczą organizatorzy. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci powyżej 7 roku życia. Udział jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja pod numerem telefonu: 571 553 049.

W piątek, 2 lutego o godzinie 12:00, w filii nr 18 przy ulicy Wodnika 7, odbędą się recyklingowe zajęcia plastyczne „Kosmo bałwany atakują!”. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym i ich opiekunów. Udział jest bezpłatny.

W sobotę, 3 lutego o godzinie 12:00, w Mediatece Memo przy ulicy Moniuszki 5, odbędzie się kiermasz książek, zorganizowany we współpracy z Fundacją Mam Marzenie. Na kiermaszu będzie można kupić książki, gry planszowe oraz puzzle za symboliczną kwotę. Dodatkowo, dla najmłodszych zaplanowano kącik z grami i kolorowankami oraz możliwością zrobienia tatuażu. Zebrane środki zostaną przeznaczone na realizację marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.