Z wizytą w Uniejowie – co warto zwiedzić?

Obok niektórych miejsc naprawdę ciężko przejść obok bez jakiegokolwiek zainteresowania. Podobnie jest w momencie, gdy będziemy w Uniejowie. Wyjątkowa miejscowość jaką jest Uniejów niewątpliwie jest jednym z ciekawszych miast nad Wartą oraz ważnym punktem dla tych, którym marzą się historyczne wycieczki po województwie łódzkim.

Co może zaoferować Uniejów?

Uniejów ma się czym pochwalić, a ciekawa zabudowa miasta na każdym z nas może zrobić wrażenie. Malowniczy rynek, zabytkowy kościół parafialny oraz wiekowe kamieniczki – oto atrakcje, dzięki którym spacery po tym mieście mogą się dla wielu z nas okazać wspaniałą przygodą. Na pewno niejeden turysta zatrzyma się przy tych atrakcjach i z entuzjazmem spędzi przy nich wyjątkowy czas. Szczególnie pasjonaci dobrego stylu i eleganckiego stylu będą mieli tutaj wiele ciekawych atrakcji do zwiedzania.

Wyjątkowe obiekty w Uniejowie

Na terenie Uniejowa znajdziemy sporo wyjątkowych miejsc. Jednak wydaje się, że bezapelacyjnie dumą tego miasta pozostają dwa obiekty. Pierwszym z nich są baseny termalne, cieszące się wielkim powodzeniem. To tutaj Polacy coraz chętniej spędzają wolne chwile, czy też urlop. Drugi skarb, z którego Uniejów jest bardzo dumny, to zamek arcybiskupów gnieźnieńskich, mogący się pochwalić ciekawą historią oraz piękną sylwetką. Ta perełka dawnej architektury jest obecnie wykorzystywana jako hotel, jednak każdy turysta może bez przeszkód zajrzeć na zamkowy dziedziniec. Dostępny jest też zabytkowy park, dzięki czemu każdy z nas może pospacerować wokół zamku i nacieszyć się możliwością wypoczynku wśród pięknej zieleni.

Wszystkie te atrakcje robią spore wrażenie na zwiedzających i sprawiają, że wizyta w Uniejowie na każdym z nas zrobi spore wrażenie.